Robot

Bilim Sanat Merkezlerine Robot Seti

Son 1 yıldır geliştirilmesi için üzerinde çok durulan bilim ve sanat merkezleri için birçok geliştirme planı hazırlanmış durumda. Öğrenci ve öğretmenlerin seçim kriterleri yenilenerek baştan başa yenilenen bilim sanat merkezi öğretmenleri de birçok hizmetiçi eğitim kursları ve çalıştaylarla kendilerini daha da geliştirmeye çalışıyor. Öğrencilere 21.yüzyıl becerileri doğrultusunda normal okullarda olmayan birçok ders kapsamında birçok etkinlik yaptırılıyor.

bilsem-robot-kiti-egitimteknolojinet

Geleceğimizi etkileyecek en önemli konulardan biri olan robot ve robot eğitimleri konusunda da Özel Eğitim ve Rehberlik Genel Müdürlüğü çalışmalarıyla tüm bilim ve sanat merkezleri robot eğitim kitleriyle en yakın zamanda tanışacak. Tüm bilim ve sanat merkezi öğrencilerinin robot eğitimlerini alması, robot yapımı ve programlaması konusunda eğitilmesi geleceğin Türkiye’si açısından çok önemli bu sebeple atılan bu adımı çok önemsiyoruz. Ayrıca kodlama eğitimlerinin tüm okullara yaygınlaştırılması konusunda tüm yetkililere yeniden çağrıda bulunuyoruz. Robot eğitimleri henüz tüm okullar için zor bir uygulama olsa da en azından bu konuda ilgisi olan öğrencilerin katılabileceği kulüpler ve hafta sonu kursları düzenlenmelidir.

Bir başka yazımızda ise Bilim sanat merkezlerine alınacak robot eğitim setini tanıtacağız.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı