Etkinlik

Lisans Öğrencileri Yazılım Yarışması

Tübitak tarafından başlatılan  programın amacı, lisans öğrencilerini ülkemizin sorunlarına yönelik olarak yenilikçi ve girişimci bir şekilde bilişim teknolojilerini kullanarak çözüm üretmeleri ve bu doğrultuda bilgi ve becerilerini geliştirmeleri konusunda teşvik etmektir. Bu doğrultuda hazırlanan yarışmaya aşağıdaki şartları taşıyan lisans öğrencileri katılabilirler.

  1. Bu programa Türkiye ve K.K.T.C.’de bulunan üniversitelerde lisans eğitimi görmekte olan öğrenciler başvuru yapabilir.
  2. Yarışmaya bireysel olarak veya en fazla üç kişiden oluşan gruplar halinde başvuru yapılabilir.
  3. Yarışmacılar ilan edilen yazılı kategorilerinden sadece birine başvuru yapabilirler. Başvuru ekip adına proje yürütücüsü tarafından yapılır.
  4. Projeler en fazla 1 (bir) akademik danışman rehberliğinde hazırlanmalıdır. Akademik danışmanlar birden fazla projede rehberlik yapabilir.
  5. Yarışmaya başvuru yapılacak projeler, yarışma web sayfasında ve proje hazırlama rehberinde belirtilen kriterlere uygun olarak hazırlanacaktır.
  6. Aynı ya da başka isimlerle ve/veya aynı ya da benzer içerikle herhangi bir yarışmaya buyarışmanın son başvuru tarihinden önce katılmış veya başvurmuş olan gruplar, kişiler ve projelerbu yarışmaya katılamaz. Aksi durumda, projeler hangi aşamada olursa olsun yarışmadan elenecektir.

Değerlendirmeler sonucunda belirtilen 4 alanın her birinden ilk üç dereceyi paylaşan öğrenciler ve danışmanlarına aşağıda belirtilen miktarda para ödülü verilecektir.

Ödül ve Destekler

Değerlendirmeler sonucunda yukarıda belirtilen 4 alanın her birinde  ilk üç dereceyi paylaşan öğrenciler ve danışmanlarına aşağıda belirtilen miktarda para ödülü verilecektir.

DERECEÖĞRENCİ ÖDÜLÜDANIŞMAN ÖDÜLÜ
BİRİNCİLİK10.000 TL5.000 TL
İKİNCİLİK7.500 TL3.750 TL
ÜÇÜNCÜLÜK5.000 TL2.500 TL

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı