Fatih Projesi

Pardus Etkileşimli Tahta Sürümü Yenilendi

Milli işletim sistemimiz Pardus’un Milli Eğitim Bakanlığı ile ortaklaşa yürüttüğü çalışmalar meyvelerini vermeye başladı. Etkileşimli tahtalar ve tabletler için geliştirilen özel Pardus sürümü 29 Mart 2016 Salı günü Başkent öğretmen evinde yapılacak lansman ile tanıtılacak. Şu an için indirilebilir olan sürüm için ilk ekran görüntülerini ve kısaca temel özelliklerini paylaşıyorum.

pardus-etkileşimli-tahta-egitimteknolojinet

ETA Panel

Uzun ve detaylı araştırmalarımız sonucu etkileşimli tahtaları daha verimli kullanıma yönelik olarak geliştirdiğimiz ETA Paneli bir sınıf ortamında ihtiyaç duyulan görevlerin en hızlı ve etkilii şekilde gerçekleştirilmesini sağlamaktadır.

ETA Klavye

Etkileşimli Tahta Arayüzü Projesi için özel olarak geliştirdiğimiz sanal klavye sayesinde fiziksel bir klavyeye ihtiyaç duymadan kolayca metin girişi yapabilirsiniz. Klavyemiz bir metin alanına dokunulduğunda otomatik olarak gösterilebilmekte, tablet ve tam görünüm sunmakta, farklı giriş dili ve renk seçeneklerini barındırmaktadır.

Ekran Karartma

ETA Panel üzerinden erişilen Ekran Karartma özelliği sayesinde ekranın belirli bir kısmı karartılarak gizlenmek istenen bilgi gizlenebilir veya tam ekran modunda tüm ekran cihazın kapatılmasına gerek duymadan karartılarak tüm dikkatin öğretmen üzerine çekilmesi sağlanabilir.

Tahtalar

Etkileşimli Tahta Arayüzü aynı anda birden fazla tahtada çalışma imkanı sunarak öğretmenlerin ekrandaki pencerelerin konumlarını değiştirmelerine veya kapatmalarına ihtiyaç duymadan diledikleri gibi bir yerleşimde sunum yapabilmelerini ve etkileşimli tahtalardan en verimli şekilde faydalanabilmelerini sağlamaktadır.

pardus-etkileşimli-tahta-egitimteknolojinet3

pardus-etkileşimli-tahta-egitimteknolojinet4

Lansman Programı

14:30-15:00 Kayıt
15:00-15:05 ETAP Tanıtım Filmi
15:05-15:10 EBA Tanıtım Filmi
15:10-15:15 Açılış konuşması, Prof. Dr. Arif ERGİN, TÜBİTAK Başkanı
15:15-15:30 Prof. Dr. Nabi AVCI, Milli Eğitim Bakanı
15:30-15:45 Fikri IŞIK, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı
15:45-16:10 ETAP’ın Doğuşu ve ETAP Demosu, Havva Cansu SAZOĞLU, Pardus
16:10-16:30 EBA Sunumu, YEĞİTEK
16:30-16:50 Pardus Etkileşimli Sınıf Yönetimi Demosu (VSınıf), YEĞİTEK

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı