Eğitim Teknolojisi

Google I/O 2016 ve Yeni Teknolojiler

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Google yapmış olduğu “Google I/O 2016″ etkinliğiyle kullanılan bir çok uygulama ve aracını güncellerken birçok yeni teknolojiyi de duyurdu. Şu an bu muğla masaj teknolojilerden en çok beklenilen yeni nesil Android sürümü ile ilgili olandı.Çünkü Şu an itibariyle dünya üzerindeki telefonların neredeyse % 70’i android cihazlardan oluşmakta. Sadece Amerika da geçtiğimiz yıl ki yükseliş yüzdesi % 5 civarında. Android N diyerek adlandırılan Android 7 şu an için beta durumunda ve google tarafından muğla masaj salonu desteklenen firmalara verilmeye başlandı. Bunların yanında etkinlikte tanıtılan yeni nesil google teknolojilerini kısaca tanıtalım.

Google Duo

Google’un yeni video görüşme yapmayı sağlayan muğla mutlu masaj salonu basit arayüzlü bir uygulamasıdır diyebiliriz.

Android Auto

Android destekli araçlar için hazırlanan auto uygulamasını artık telefonlarınıza kurarak aracınızda da kullanabilirsiniz. Yani otomobil satıcılar bu araçta google auto var diye ekstra övünmesine gerek yok sizin aracınızda da artık var diyebiliriz.


 Google Firebase

Uygulama geliştiriciler için önemli bir platform olan firebase google tarafından güncellenen uygulamalardan biriydi.

Google daydream VR

Google’un yeni sanal gerçeklik platformu olan daydream öncelikle bize göre bir dezavantaj ile geliyor Android n yani 7 desteği olmayan android sürümleri ile uyumlu olmayacak olması bir dezavantaj. Ancak her alanda çok önemli bir teknoloji olan sanal gerçekliği çok ekonomik fiyatlarla kullanmamıza olanak sağladığı için Google’a teşekkürler.

Android Wear 2

Google’un farklı firmalarla ortaklaşa olarak ürettiği yeni saatleri ellerimizi akıllandırıyor diyebiliriz.

Google Allo

Bir mesajlaşma uygulaması olmasının yanında aynı zamanda bir de kişisel asistan diyebiliriz. Hem android hem de ios platformlarında çalışabiliyor.

Google Home

Tüm evinizi sesli olarak yönetmenize imkan veren google home ile artık bana her yer google diyebilirsiniz.

Android N ( 7 )

Ve gelelim en çok beklenen ürüne Android N yani 7, 250 civarı güncelleştirme ile gelecek olan yeni android versiyonu birçok kesim tarafından heyecanla beklenmeye başlandı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı