Etkinlik

Gündelik Yaşamda Uzay Teknolojileri Kullanımı Yarışması

Bilim, Uzay ve Teknoloji Transferini konu edinen ve 1000’den fazla aday yarışmacıyla Avrupa’nın otuz şehrinde düzenlenen ActinSpace’in İstanbul ayağı 20-21 Mayıs 2016‘da İTÜNOVA TTO ev sahipliğinde gerçekleşecek. Öğrencileri, girişimcileri, geliştiricileri, kullanıcıları ve yaratıcı beyinleri bir araya getiren ActinSpace, CNES (Fransız uzay ajansı), ESA (Avrupa Uzay Ajansı) ve ESA BIC Sud France tarafından yürütülüyor.

act-in-space-egitimteknolojinet

20 Mayıs Cuma günü başlayacak yarışmada en fazla 5 kişiden oluşan ekipler, organizatörler tarafından karşılarına çıkarılan ‘gündelik yaşamda uzay teknolojileri kullanımı‘na ilişkin problemleri çözmek için sınanacaklar. Ekipler 21 Mayıs Cumartesi günü her şehrin kendi yerel saatiyle saat 15:00’de çözümlerini jüriye sunacaklar.

Gençlerdeki girişim ruhunu ortaya çıkarmak, uzay teknolojilerine katkıda bulunmak ve yeni adaylar keşfetmek için düzenlenen ActinSpace yarışmasına siz de katılabilirsiniz.

İlk etabı geçen bölgesel ekipler her ülkede ulusal finale katılmaya hak kazanacaklar. Ulusal finalleri kazananlar Toulouse Uzay Fuarı’nda 29 Haziran 2016 tarihinde gerçekleşecek uluslararası finale davet edilecekler.

Hem ulusal hem de uluslararası finallerde yarışmacıları büyük ödüller bekliyor. Geliştirilen projeler büyük ödül dışında ayrıca ESA BIC ve diğer paydaşlar tarafından yeni start-up’ların oluşumu için desteklenme hakkı elde edebilecek.

Tarih: 20-21 Mayıs 2016
Yer: İTÜ Ayazağa Kampüsü, Ulusal Yüksek Başarımlı Hesaplama Merkezi (UHEM) Binası Konferans Salonu

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı