Eğitim

Resfebe Nedir?

Resfebe bir kelimenin farklı kelimeler, sözcük öbekleri ya da resimlerle anlatılması üzerine tasarlanmış bir oyundur. Resfebe; anlatımında kullanılan resimlerin, harf ya da kelimelerin, duruş yönünden biçimine, yazı karakterine kadar her durumun değerlendirilmesi ve düşünülmesi gereken bir oyundur.Çözüm aşamasında zihinsel gelişime katkısının yanı sıra resfebe üretiminin de zihinsel gelişime katkısı büyüktür.

resfebe-egitimteknolojinet

Resfebe’nin eğlenceli ve geliştirici yanlarının farkına varan Kütahya Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Sena Kandemir ve editör olarak sınıf öğretmeni Leyla Türkel birlikte güzel bir çalışmaya imza atmışlar. Oku Okuyabilirsin” isimli Resfebe kitabı hem eğlendirici hem de uğraş gerektiren bir etkinlik haline dönüşmüş. Bu başarılı çalışmalarından dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. Resfebenin yaygınlaşması ve daha çok kullanılan bir etkinliğe dönüşebilmesi için atılan bu adım bir sonraki aşamaya da taşınarak bütün okullara dağıtılan bir kitap haline gelmelidir.Resfebe ile ilgili daha fazla bilgi ve etkinlik bulmak isteyenlerin internette küçük bir araştırma yapmaları yeterlidir. Ayrıca resfebe yapmak ve yaptırmak isteyen herkes öncelikle belirledikleri konu ile ilgili resim ve yazı kombinasyonlarını hazırladıktan sonra resfebenizi yapmaya başlayabilirsiniz.

 resfebe-egitimteknolojinet2

resfebe-egitimteknolojinet3

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı