Eğitsel Oyun

Oyuncularını Yazar Yapan Oyun

gif5

Akıllı telefon uygulamaları veya bilgisayar programları ile ders çalışmak veya etkinlik yapılmak istenildiğinde genellikle sayısal düşünme becerilerini geliştiren dersler üzerine uygulamalar bulabiliyoruz. Ancak bu geleneği değiştirmek için dejobann games tarafından hazırlanan oyun oyuncularını bir yazara çevirmeyi amaçlamış.

gif4

Birçok sıradan eğitsel beceri katmaya çalışan uygulama ve oyunların yanında özellikle yazarlığa yeni başlayan küçük çocukların oynarken yazma becerilerini geliştirmeye çalışan Elegy for a Dead World oyunu yarının Tolstoylarını ortaya çıkarabilir. Birçok oyunun amacının sadece eğlence olduğunu düşünürsek ortaya bir yazar çıkarma düşüncesiyle yapılan bu oyunun yapımcılarını tebrik etmek gerek. Birçok festival ve yarışmadan ödüllerle dönen oyunun umarım Türkçe versiyonu da yayınlanır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı