Eğitim TeknolojisiÖzel Eğitim

Az Görenler İçin Bilişim Teknolojileri Sınıfı

az-gorenler-icin-topaz-egitimteknoloji-1

Görme problemi yaşayan ( az gören ) bireylerin çok daha iyi bir şekilde görebilmeleri için geliştirilen bilişim teknolojileri sınıfları aynı sorunu yaşayan bireylerin birlikte dersleri çok daha rahat işleyebilecekleri bir sınıftır. Mersin Üniversitesi bünyesindeki bu sınıfta Freedom Scientific tarafından geliştirilen Topaz marka taşınabilir ekran büyüteçleri kullanılmaktadır. Topaz cihazları az görenler için önemli bir teknolojidir. Herhangi bir kitabı veya dokümanı rahatlıkla istediği ölçüde büyüterek görüntüleyebilmektedir. Bu tip az görenler için oluşturulan sınıfların özellikle bu tip eğitim veren merkezler de, okullarda en kısa yaygınlaştırılması gerekmektedir. Hatta Topaz taşınabilir olduğu için hemen her okulda bir tane olmalı ve bu ürün ihtiyacı olanlar tarafından normal okullarda da kullanılabilmelidir.

az-gorenler-icin-topaz-egitimteknoloji-4

Başlığımızda da belirttiğimiz gibi bilişim teknolojileri sınıfı haline getirilen sınıfta ayrıca görme engelliler için daha farklı görme teknolojisi araçları da bir araya toplanarak tam olarak bir teknoloji sınıfı haline getirilmelidir.

az-gorenler-icin-topaz-egitimteknoloji-2 az-gorenler-icin-topaz-egitimteknoloji-3

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı