Eğitim

Öğretmenlere Avrupa’da Hizmet içi Eğitim Fırsatı

T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından Öğretmenlerin mesleki gelişimlerini arttırması için yurt dışında ( Avrupa Birliği Ülkeleri ) mesleki gelişim – hizmet içi eğitim alması amacıyla KA 1 adı altında eğitim faaliyetlerine katılma imkanı sağlanmıştır.

avrupada-hizmetici-egitim-egitimteknolojinet

Bu faaliyetlere katılmak isteyen okulların ulusal ajansın web sitesi olan www.ua.gov.tr adresinden Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Ana Eylemi (Key Action 1, KA1) konulu bölümü inceleyerek özellikle ülkemizde kendilerini mesleki açıdan geliştirme imkanı olmayan alanlardan AB ülkelerindeki diğer eğitim kurumlarından seyahat süreleri hariç 2 günden 2 aya kadar kurs ve seminer alma hakları mevcuttur. KA 1 projesi kapsamında aşağıdaki destekler sağlanır.

1.Kurumsal destek

2.Seyahat desteği

3.Bireysel destek

4.Kurs ücreti

5.Özel ihtiyaç desteği

Bir okuldaki öğretmenler ve idareciler bu proje kapsamında istenen proje belgelerini doldurarak bu etkinliklerden faydalanabilirler. Birçok okulda öğretmenlerimizin bilgisi olmasına rağmen bu etkinliğe katılım sınırlı sayıda kalmaktadır. KA 1 projeleri artık Türkçe doldurulabilmektedir. Bu durum da göz önüne alındığında tüm okullardaki öğretmenlerimizin bu faaliyetlere başvurabilirler. Bu yıl ki başvuru son tarihi ise Mart 2017’dir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı