EtkinlikÖzel Eğitim

Bilsem Festivali

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Özel yetenekli öğrencilerin, 21. yüzyıl becerilerini kazanması, üretim odaklı ve proje tabanlı düşünebilen bireyler olması amacıyla “Bilim ve Sanat Merkezleri Festivali” düzenlenmesi kararı alınmıştır. Özellikle özel yetenekli öğrencilerin birbirleri ile kaynaşması, yaptıkları çalışmaları paylaşması ve ürettiklerini sergilemesi açısından çok önemli bir etkinlik.

bilsem-festivali-egitimteknolojinet

Öğrencilerin ilgi alanları göz önünde bulundurularak güzel sanatlar, yaratıcı yazarlık, edebiyat, yazılım, yabancı dil, liderlik, mekatronik, astronomi ve uzay bilimleri, yenilenebilir ve sürdürülebilir enerji, havacılık,  akıl ve zekâ oyunları, düşünce eğitimi, arkeoloji,  şehir kültürü ve benzeri alanlarda ürettiklerini paylaşmaları, deneyim kazanmaları ve bu alanlarda iş birliğini artırmaları amacıyla yapılan etkinlik 22-25 Mayıs tarihleri arasında Antalya da gerçekleştirilecektir. Yukarıdaki belirtilen etkinliklere ek olarak ayrıca robot yarışması ve Heckhaton yani 24 saat süre içerisinde Eğitim amaçlı bir mobil android uygulama geliştirme yarışması da yapılacaktır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı