Eğitim Teknolojisi

Stem Uygulama Seti Lego Wedo İnceleme

lego-wedo-inceleme-egitimteknolojinet-2
lego-wedo-inceleme-egitimteknolojinet-8Stem çalışmaları yapmak için çok önemli setlerden biri olan Lego setlerinin en yeni versiyonlarından biri olan Wedo 2.0 setine daha yakından bakmak için paketi açtık ve içinde neler var kısaca göz attık. Peki nedir bu Lego Wedo?  İkinci versiyonu çıkan we do yazılımı ve etkinlik paketi ile birlikte ilkokul öğrencilerinin meraklarını uyandıran, fen ve bilim alanlarında gelişmelerini sağlayan, gerçek hayat projeleri ile mühendislik, teknoloji ve kodlama deneyimleri sunan bir yaparak öğrenme setidir.

lego-wedo-inceleme-egitimteknolojinet-5 lego-wedo-inceleme-egitimteknolojinet-6 lego-wedo-inceleme-egitimteknolojinet-7

280 parçalık wedo setinde normal lego parçalarının yanında 1 adet akıllı tuğla denilen kodlamaları ve sensör bağlantılarını yaptığımız setin beyni bulunmakta. Bunun yanında 1 adet motor, 1 adet hareket sensörü ve 1 adet te eğim sensörü bulunmaktadır. Legonun sitesi üzerinden indirebileceğiniz yazılım ile birlikte çalışmalara başlayabilirsiniz. Bu çalışmalar 3 kategoriden oluşmakta öncelikle. 1. kategori hazır halde olan projeler kategorisi yani parçaları birleştir ardından hazır kodlamayı yap ve bitir. 2. Kategori ise yine ilkine benzer ancak bir adım daha zor olan projeler 3. Kategori ise yarım kalmış projelerin kategorisi yani bir alandaki sorunun çözümü için başlatılmış ancak yarım bırakılmış işte bu projeyi sizler tamamlayacaksınız. Böylece hem sorunun çözümü için katkıda bulunacaksınız hem de kodlama ve robotik çalışmalarına adım atmış olacaksınız. Setin inceleme videosu tarafımızdan çekilmiş olup yazımızın devamından izleyebilirsiniz.

lego-wedo-inceleme-egitimteknolojinet-4

lego-wedo-inceleme-egitimteknolojinet-3

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı