Stem

Arduino Simülasyonu TinkerCad

 Arduino ile yapmış olduğunuz projeleri bizzat arduino ile denemek çoğu zaman insanın arduinodan soğumasına sebep oluyor. Kartların yanması veya minicik pinlerin yanlış bir nokta üzerine takılması gibi durumlar insanı çileden çıkartıyor ve farkına varılmıyor.

İşte bu noktada devreye 3D tasarım yapmak amacıyla tanıdığımız Tinkercad devreye girmiş durumda Tinkercad’e bir özellik daha eklenmiş ve artık 3D tasarımın yanında Arduino ile yapmaya çalıştıklarınızı deneyebileceğiniz bir tasarım sayfası ve kodlama editörü eklenmiş durumda. Böylece yapmayı planladıklarınızı önce TinkerCad üzerinden deneyimleyip ardından gerçek Arduino üzerinde deneyebilirsiniz. Bunun yanında Arduino kodlamak için mutlaka Arduino’nun programını indirmek zorunda kalıyorduk artık Arduino sitesine girdiğinizde online kullanabileceğiniz bir kodlama editörü de sisteme eklenmiş durumda. Program kurmadan online olarak Arduino kodlamalarını yapabilirsiniz.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı