Eğitim

Özel Öğrenciler İçin Özel Materyaller

Özel öğrencilerin bireysel farklılıklarına ve ihtiyaçlarına uygun öğretim ortamları oluşturarak aldıkları eğitimin niteliğine doğrudan katkı sağlayacak uygun materyallerin temini için Özel Öğretim ve Rehberlik Genel Müdürlüğü tarafından üretilen 610 özel eğitim materyal setinin okullara dağıtımına başlandı.

Özel eğitim meslekî eğitim merkezlerinde eğitim gören hafif zihinsel engelli öğrencilerin kalıbından kesimine, birleştirilmesinden boyanması ve ambalajlanmasına kadar bütün aşamalarında doğrudan üretimin içinde oldukları materyal seti 66 farklı çeşitten oluşmaktadır. Bu çeşit çalışmalarla ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından mutlaka bu tür eğitsel materyallerin dağıltılması gerektiğini belirtmiştik. Bu şekilde düşündüklerinin yapılması çok özel bir duygu. Umarım yakından normal ders kitaplarının da uygulamaları ve oyuncakları çıkar.

Bursa Nilüfer Özel Eğitim Meslekî Eğitim Merkezi, Bursa Osmangazi Mehmet Torun Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi, İzmir Karşıyaka Özel Eğitim Meslekî Eğitim Merkezi ve Konya Selçuklu Özel Eğitim Meslekî Eğitim Merkezi öğrencileri tarafından üretilen özel eğitim materyalleri, ilk aşamada orta-ağır düzeyde zihinsel yetersizliği ve otizm spektrum bozukluğu olan 15.791 öğrenciye ulaştırılmak üzere okullara gönderilmeye başlanmıştır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı