Eğitim Teknolojisi

EBA İnfografikler Kullanımda

Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünce hazırlanan ve EBA’da yayımlanmaya başlanan infografikler, öğretmen ve öğrencilerin hizmetine sunuldu. Müfredatta yer alan bilgilerin sadeleştirilip hedef yaş gruplarına uygun olarak grafik açısından zenginleştirilmesi ve görselleştirilmesine dayalı bir eğitim içeriği olan infografiklerle ilgili olarak birçok defa yazı yazdık ve diğer yazılarda da faydalarından bahsetmiştik. İnfografik sitelerinin birçoğu ücretli veya bir iki infografikten sonra ücret istediği için kullanımı ülkemizde çok etkin değildi. Ancak EBA sayesinde oluşacak olan infografik kültürü ile öğretmenler kendilerine uygun infografiklerini de oluşturmaya başlayacaklardır.

Hazırlanan eğitim materyalleri 14 ders içeriğinden oluşuyor. Öncelikli olarak 5 ve 9. sınıf düzeyini hedef alan infografiklerin sayısı yeni eğitim öğretim yılında arttırılması planlanıyor.

Yayımlanan infografiklere, eba.gov.tr/infografik adresinden ulaşılabilir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı