Eğitsel Uygulamalar

Eğitimde Sli.do Uygulaması Kullanımı

Eğitsel Uygulamalar kitabımız çıktıktan sonra bu alandaki çalışmaları takibi bırakmadık tabiki en yeni ve eğitsel anlamda kullanabileceğimiz uygulamaları takibe devam ediyoruz. Bu yazımızda eğitsel anlamda bizlere faydalı olabilecek uygulamalardan biri olan Sli.Do uygulaması hakkında kısaca bilgi vereceğiz.

Sli.Do uygulaması ile oluşturacağınız soruları katılımcılarınız veya öğrencileriniz akıllı cihazları aracığılıyla kendilerine verilecek olan katılımcı kodu ile Sli.do adresinden giriş yaparak cevapları vermeye başlayacaklar ardından üste görselde yer aldığı gibi cevaplar bir kelime bulutu şeklinde oluşmaya başlayacaktır. Bu şekilde cevapların oluşması sizlerin katılımcıların veya öğrencilerinizin konu ile ilgili kısaca görüşleri hakkında bilgi sahibi olmanıza olanak sağlayacaktır. Kahoot benzeri olan uygulamada görseldede göreceğiniz üzere kelime bulutu şeklinde cevaplar ortaya çıkacaktır. Daha ayrıntılı incelemeyi yazımızın devamındaki videodan izleyebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı