İnternet

İnternette İyi Olmanın Yolları – Yeni Google Oyunu İnterland

İnternet kullanımı ve çocukların internete ulaşımı kolaylaştıkça internet güvenliğinin de önemi bir o kadar artmakta. Özellikle son zamanlarda internet üzerinden oynanan oyunların can almaya başlayacak kadar tehlikeli olduğu da düşünüldüğünde güvenli internet kullanımı konusunda ebeveynlerin ve çocukların güvenli internet kullanımı konusunda bilgilenmeleri çok önemli bir hale gelmektedir.

Google tarafından geliştirilen internet güvenliğini çocuklara öğretmeyi amaçlayan Google İnterland oyunu da internetten ayrılamayan ama güvenli internet sohbet numara konusunda da bilgi edinmesi gerekli çocukların yine internet üzerinden indirmeden oynayabilecekleri güvenli internet oyunudur. 4 aşamalı oyunun her bir aşamasında çocuklardan güvenli internetin önemli noktaları hakkında etkinlikleri tamamlaması ve ardından bir kaç soruyu cevaplaması bekleniyor. Dört bölüm aşağıdaki yetkinlikleri öğretmek üzere tasarlnamış ancak oyunun Türkçe versiyonu bulunmuyor.

  • Çevrimiçi olarak neler paylaştığınızı ve onu kimlerin görebileceğini düşünmenize yardımcı olur
  • Size güvende tutmanız gereken verileri ve verilerinizi korumak için nasıl iyi şifreler oluşturacağınızı öğretir.
  • İnternetin herkes için bir yer olduğunu ve hepimizin farklı olduğunu ve bu yüzden interneti kullanırken nazik ve düşünceli olmamız gerektiğini araştırıyor.
  • Sahte yeni veya sahte bilgi ile gerçek olan arasındaki farkı belirleme yeteneğinizi test eder.

İngilizce oyunun bölüm sonlarında gerekli olan bir kaç soru için gerekli ( Onu da ya ebeveynler destek verebilir yada Google Trasnlate ile halledebilirsiniz. ) bu sebeple rahatlıkla çocuklarınıza oynamaları için açabilirsiniz. Rahatlıkla oyunu
çözüp oynayabileceklerdir. İnternetin daha güvenli bir yer olabilmesi için desteklenmiş olan bu oyunu sizlerde çocuklarınıza ve öğrencilerinize oynatarak internetin güvenli bir yer olabilmesine destek verebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı