Özel Eğitim

Üstün Yetenekli Öğrenciler İçin Etkinlik Örnekleri

Üstün Yetenekli Öğrenciler İçin Etkinlik Örnekleri Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Tarafından Yayınlanarak Öğretmenlerin ve Ailelerin Kullanımına Sunulmuştur.

Birçok öğretmen sınıfındaki normal öğrencilerle eğitim yapmaya alışık olmasından dolayı sınıfına farklı bir öğrenci geldiğinde bir an ne yapacağını şaşırır. O öğrenci genellikle geride kalan diğer arkadaşlarına yardımcı olmak için öğretmenin yardımcısıdır. Ancak bu durum ilk başta öğrenciler içinde eğlenceli olsa da sonradan fark edilecektir ki hemen hemen hiçbirşey öğrenilmeden geçen bir zaman öğrenci için büyük bir zaman kaybıdır. İşte bu noktada öğretmenlerimizin bilmesi gereken şu olmalıdır; öğrencisinin farkında olup onun yeteneğinin olduğu alana yönlendirebilmek ve ayrıca öğrencimize zenginleştirilmiş içerikler sunabilmektir.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanmış olan Üstün Yetenekli Öğrenciler için zenginleştirilmiş içerikler barındıran etkinlik kitabını buraya tıklayarak indirilebilir. Ayrıca öğretmenlerimiz bu etkinlik örneklerinin yanında öğrencilerini Bilim ve Sanat Merkezi tanılama sınavlarına yönlendirmemiş ise bu yönlendirmeleri de yapabilirler. Bir başka aktivite örneği ise öğrencilerimiz farklı akıl oyunları aktivitelerine veya hoşlandığı farklı aktivitelere yönlendirebilmek olacaktır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı