Eğitim Teknolojisi
Trend

Müzik Dersleri İçin Farklı Bir Seçenek Specdrums

Belki de son zamanlardaki sınav furyası yüzünden çocukların en çok sevdikleri şeyler olan oyun, müzik ve boyamayı unutuyoruz. Müfredatta çok az olan sanat derslerinde ise çok standart yöntemlerle eğitim yapmaya çalışıyoruz.

Belki de son zamanlardaki sınav furyası yüzünden çocukların en çok sevdikleri şeyler olan oyun, müzik ve boyamayı unutuyoruz. Müfredatta çok az olan sanat derslerinde ise çok standart yöntemlerle eğitim yapmaya çalışıyoruz. Çocuklara müzik derslerinde var olan müzikleri öğretiyoruz veya bilinen esntrümanları çalmayı öğretiyoruz, bunun yerine kendi müziklerini kolay bir şekilde yaparak müziğe olan ilgililerini arttırıp, onlara müzik yapmanın, müziği oluşturmanın hazzını vermek çok daha anlamlı olmaz mıydı?

Bu amaçla geliştirilen Specdrums her yeri her mekanı kendi müziğini tasarlamak için kullanmana imkan veren bir cihaz. Kendi mobil uygulaması ile kaydettiğin müzik parçalarını birleştir yenilerini oluştur ve müziğini kendin yap. Önemli olan kendi müziğini de yapabilmek.

Tüm mobil cihazınızda çalan tüm sesleri, ritimleri ve halkaları oluşturmak ve karıştırmak için Specdrums MIX uygulamasına bağlanın ve herhangi bir şeye – kıyafetlerinize, çizimlerinize veya dahil olan oyun tablasına – dokunun. İstediğiniz zaman ve her yerde kendi başınıza veya arkadaşlarınızla müziğiniz yapın…


Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı