Robot

Büyük Küçük Herkese Robomaster S1 Robot

Robomaster S1 Robot hem eğitim amaçlı hem de eğlence amaçlı kullanabileceğiniz çok amaçlı bir robot.

Robotik tüm dünyada çok hızlı yaygınlaşan bir alan. Endüstriyel alanda otomasyonda yıllardır kullanılsa da günümüzde bir çok materyalin ucuzlamasıyla evlerimizde bile temel seviye robotik çalışmalar yapabiliyoruz artık. Birçok firma eğitim de öğretmenlerin derslerde kullanması ve evlerde de ailelerin kullanması için robotik setler tasarladılar ve bunları neredeyse 10 yıldır aktif bir biçimde pazarlamaktalar. Bu yazımızda sizlere Büyük, küçük fark etmez her yaş grubuna hitap eden Robomaster S1 Robot ile ilgili bilgilendirmeler yapacağız.

Robomaster S1 Robot hem eğitim amaçlı hem de eğlence amaçlı kullanabileceğiniz içerikler barındırıyor. Öncelikle eğitsel anlamda nasıl kullanabileceğinize biraz bakalım. Scratch ve Python kullanılarak programlanabilen robotun 46 programlanabilir componenti ve 6 adet yapay zeka kodlayabileceğiniz modülü bulunmakta bunlarda eğitsel anlamda düşündüğümüzde ortaokul ve lise öğrencileri için önemli etkinliklerdir diyebiliriz. Kamera ve çarpışma dedektörü gibi parçaların yanında güçlü motorları ve programlayabileeğiniz sensörleri de bulunmakta.

İşin eğlence kısmına gelince durum biraz kızışacak gibi gözüküyor çünkü büyük küçük herkes Robomaster S1 Robot ile oynamak bir başka deyişle savaşmak için birbirleri ile de savaşmak zorunda kalacak. Çok hızlı manevra kabiliyetine sahip bir nevi tankta olan robotumuzun görüntüleri anlık olarak aktaran 1080 p kamerası sayesinde rakiplerinizle interaktif bir şekilde kapışabilirsiniz. Kendi oyun uygulaması ve oyun konsolu da satılan robotun konsolunun ayrı satıldığını hatırlatmak isteriz. Rakiplerinize jel boncullar fırlatabileceğiniz kapışmalarınızı yapabilmek için Amerika satış fiyatı 499 dolar olan Robomaster S1 Robotun Türkiye satışını bekleyip göreceksiniz ya da Amerikadan  alabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı