Dünyadan Eğitim

Dünyayı Tara Projesi

Dünyayı tara projesi kar amacı gütmeyen dünyanın kültürel öneme sahip nesnelerini arşivlemek amacıyla yol çıkmış ve şu ana kadar 10.000’in üzerinde eseri 3 boyutlu olarak taramış ve arşivlemiş olan bir projedir. Scan The World projesi arşivindeki koleksiyonlar 3D olarak ücretsiz olarak indirilip ticari olmamak şartı ile kullanılabiliyor. 

Proje yeni teknolojileri kullanarak ( 3 Boyutlu Tarama ve 3D Baskı Alma vb.) okullara, galerilere, sanatçı ve müzelere destek olmaya çalışıyor. Projeye iki türlü destek olabilirsiniz. Birinci yolu maddi olarak destek verebilirsiniz bir başka yolu ise 3 boyutlu tarama konusunda yetkin ve elinizde gerekli araç ve gereç mevcut ise çevrenizdeki kültürel öğeleri 3 boyutlu olarak tarayarak Scan The World arşivine katkıda bulunabilirsiniz. 

Scan The World arşivinde sadece kültürel öğeler yok ayrıca bir çok 3 boyutlu obje mevcut bu objelerin bazıları ücretli bazıları ise ücretsiz bunları da istediğiniz gibi indirip çeşitli projelerinizde kullanabilirsiniz. Bu şekilde geniş, zengin ve kaliteli bir arşivin ücretsiz olarak sunulmasından dolayı projeye destek verenlere tüm Dünyalılar adına teşekkürü bir borç biliriz. 

Proje Web Sitesi: myminifactory.com

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı