Eğitim Teknolojisi

Yeni Nesil Öğretmen Masası ve Sunum İstasyonu

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 3. Faz Etkileşimli tahta ihalesinin tamamlandığı ve okulların yeni nesil Arçelik Etkileşimli Tahtalara kavuşacağı bu günlerde sizlere yeni nesil bir öğretmen masası tanıtmak istiyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 3. Faz Etkileşimli tahta ihalesinin tamamlandığı ve okulların yeni nesil Arçelik Etkileşimli Tahtalara kavuşacağı bu günlerde sizlere yeni nesil bir öğretmen masası tanıtmak istiyoruz. Pilot X çok fonksiyonel ve çok faydalı bir sunum istasyonu aynı zamanda. Öğretmenlerin tahtada birşeyleri anlatırken veya gösterirken; bu ister normal tahta isterseniz etkileşimli tahta olsun sırtlarını öğrencilere dönmeleri anlamına geliyor. Böyle bir durum hemen öğrencilerde konsantrasyon kaybına neden olabilir. İşte Pilot X hem bir öğretmen masası hem de sunum istasyonu olak bu soruna çare bulmuş durumda.

Pilot X bir kaç önemli bileşeni içinde barındırıyor ve bu bileşenlerin hepsi birbirine entegre şekilde çalışıyor. Öncelikle masadan başlayalım. Masa da çoklu dokunmatik, içerisinde bir de doküman kameranın bulunduğu bir bilgisayar bulunmakta. Bu bilgisayar etkileşimli tahta ile kablosuz bir şekilde bağlı böylece öğretmenin tahtada göstermek istediklerini masadan direk açıp öğrencilerle paylaşabilir. Ayrıca aynı işlemi doküman kamera için de gerçekleştirebilir. Defterindeki bir notu anında öğrencileri ile paylaşabilir. Yüksekliği ayarlanabilir masa ayrıca tekerlekleri sayesinde de istenilen yere taşınabilir. Bir kaç ekstra özelliklerinden de bahsetmek gerekirse. 4K kalitesinde görüntü paylaşımı ve kaydı yapan Pilot X ile derslerin kaydını ses ve video olarak ayrı ayrı yapabilir ve öğrencilerinizle paylaşabilirsiniz.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Hikmet Tutaysalgır

Eğitimin ve Teknolojinin buluştuğu noktada tüm eğitimci, öğrenci ve teknoloji severlere dünyadaki gelişmeleri aktarmak ve faydalanmalarını sağlamak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Eğitim Teknoloğu - İntel Öğretmen Programı Öğretmen Eğiticisi - Fatih Projesi Öğretmen Eğiticisi - Google Certified Educator - Microsoft İnnovative Educator - Blog Yazarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı